flickr linkedin
Kurumsal Sorumluluk

Kurumsal Sorumluluk

Kurumsal Sorumluluk

Üç Büyük Amacımız

Gençler İçin Fırsatlar Yaratıyoruz

Gençler için fırsatlar yaratmak ve onların hayata hazırlanmasına yardımcı olmak, üzerine eğildiğimiz en önemli konulardan biri. Bu yüzden Kipa olarak, çözümün bir parçası olmaya kararlıyız.

Gençlere yarattığımız fırsatlar, meslek alanlarını seçmelerine destek vermekten perakende alanında eğitime ve staj imkanlarına uzanan geniş bir yelpazeyi kapsıyor

Kipa Gençlik Atölyesi

2014 yılında gençlerin iş hayatı için temel becerilerini geliştirmesinde destek olması  için kendi tecrübelerimiz ışığında geliştirdiğimiz Kipa Gençlik Atölyesini başlattık. Bu program,  Kipa’daki çalışma arkadaşlarımıza yönelik olarak düzenlenen temel beceriler ve yaratıcı düşünceleri kullanma gibi değişik alanlardaki eğitimleri de  kapsadı.


Toplum Elçileri

Yaşadığımız topluma katkı sağlamak ve toplumun bir parçası olduğumuzu çalışanlarımıza da hissettirmek amacıyla Toplum Elçileri projemizi hayata geçirdik. Mağazalarımızda, Dağıtım Merkezimizde ve genel merkezde görev alan gönüllü çalışanımızla eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda pek çok proje gerçekleştirdik.

Toplum Elçilerimizin yerel ihtiyaçlardan yola çıkarak oluşturdukları projeler ile gençlere  eğitim desteğinde bulunduk, hayatında hiç sinemaya gitmemiş çocukları / gençleri  beyaz perde ile tanıştırdık, bakımsız köy okullarının boyanmasından okul sıralarının zımparalanmasına kadar bir çok farklı alanda yaşadığımız topluma katkı sağladık.

 

Direktörler Kampüste

Direktörlerimizin üniversitelerde gençler ile bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerimlerini paylaşmalarını sağladık. Bu söyleşilerde, gençlerin konusunda uzman liderlere kişisel gelişim ve kariyer planlamaları ile ilgili sorular sormalarına fırsat tanıdık.